пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Пам'ятаймо минуле, щоб мати майбутнє

Трагічні події сьогодення спонукають згадати сторінки історії, щоб "знати, як це було і як цьому протистояти". А історія, як відомо починається з рідного краю.
         Село Княже не раз опинялось на перехресті різних історичних епох, на цих землях відбувалися найбільші драми ХХ століття –  змінювалась влада, змінювались етнічні межі: здавна волинське село стало галицьким (а може, й не стало). Тут свої традиції, свої звичаї. Згадаймо, бодай, весільний обряд, де особливе місце займає хліб святий –  коровай, де свати читають особливу поезію для княгині та її дружок – "Коруну". А чого варті наші українські пісні? Понад сто нам вдалося записати, а скільки їх пішло в небуття разом із тими, хто беріг їх у своїй пам'яті? Незважаючи на те, що край тривалий час був під владою Польщі і навчання в школах велося лише польською мовою, мову свою наші предки не занедбали, не засмітили чужими словами.

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Зустріч, на яку чекаємо давно

25 листопада о 12 год у Княжівській ЗШ відбудеться зустріч з відомим українським письменником Андрієм Криштальським, автором пригодницького роману-дилогії "Чорноморець, матінко" та "Заступниця". Прототипом головного героя роману став наш односельчанин, воїн УПА  - Олексій Мельник (псевдо Чорноморець). 
Андрій Криштальський - невтомний дослідник трагічних сторінок Горохівщини 40-50 років ХХ століття (село Княже до 60-х років теж належало до Горохівського району). У його творчому доробку історичні монографії: "Кривда за кривду: польсько-німецький терор 1943-1944 років на Горохівщині"  та "ОУН і УПА на Горохівщині", книги спогадів ветеранів ОУН: "З підпілля у повстанці" та "Озброєні честю", роман "Десятина" та інші. 
Запрошуємо усіх, кому небайдужа історія рідного краю, на цікаву зустріч з автором.




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...